Księgarnia Świętego JackaŚwiece ołtarzowe


Świece w wierze chrześcijańskiej odgrywają istotną rolę podczas rozmaitych uroczystości. W sklepach z dewocjonaliami, takimi jak Księgarnia św. Jacka, znajdują się osobne działy, w których zaprezentowano modele o różnym znaczeniu, takie jak świece ołtarzowe. Jak sama nazwa wskazuje, stawia się je na ołtarzach i zapala podczas mszy świętych. Na zainteresowanych czekają artykuły woskowe, olejowe lub samospalające. Przypominają one o obecności Jezusa w życiu katolików, a na dodatek symbolizują nadzieję, radość, miłość oraz wiarę. Co ciekawe, takie świece były wykorzystywane już w III wieku, choć w przeszłości symbolizowały głównie zmarłych.

Księgarnia ta proponuje solidne i wygodne w użytkowaniu świece liturgiczne. W wierze katolickiej wosk przypomina o człowieczeństwie oraz czystości. Produkty te towarzyszą osobom nie tylko w trakcie uroczystości kościelnych, ale też podczas świąt. Zazwyczaj na ołtarzach spotyka się przynajmniej kilka świec z zapalonymi knotami. Stanowią one podstawę:

  • niedzielnych nabożeństw,
  • adwentu,
  • chrztu świętego,
  • pierwszej komunii świętej,
  • bierzmowania,
  • ostatniego namaszczenia,
  • ślubu,
  • świąt bożego narodzenia,
  • Wielkanocy.

Świece dostępne w powyższym sklepie mają różne kolory i rozmiary, które należy dobierać do danej okazji. Na ich powierzchni umieszczono niewielkie symbole religijne oraz osoby święte. Niektóre z nich przedstawiają symbol IHS, anioły, krzyże, lub świętą rodzinę.

Firma proponuje świece nie tylko duchownym, ale też rodzinom przygotowującym się do chrztu. Są one zamawiane przez ojców chrzestnych, zapalających je podczas takiej uroczystości. Stanowią one symbol wiary i są doskonałą pamiątką przypominającą o tym wyjątkowym dniu. Ciekawym rozwiązaniem są świece z wosku pszczelego dostępne w wersji białej lub kremowej, które prezentują się elegancko. Niektórzy zamawiają ją wraz z praktycznym okapnikiem, chroniącym przed ubrudzeniem się gorącym i topniejącym woskiem. Firma zapewnia najwyższą jakość wszystkich dewocjonaliów oraz szybką realizację każdego złożonego zamówienia.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://sklep.ksj.pl/
Dodano: 2020-12-04
Telefon: +48519546101
Miejscowość: Katowice
Adres: Wita Stwosza 11
Kod pocztowy: 40-042

Źródła:
https://sklep.ksj.pl/kategoria-produktu/artykuly-liturgiczne/swiece/oltarzowe/Podobne Firmy

LUMENMAX POLSKA Sp. z o.o.
- Racibórz
Wesołe Przedszkole
- Sosnowiec
tapetuj.pl Sklep internetowy
- Tarnowskie Góry