Ośrodek Szkoleń SystemowychTerapia systemowa rodzin


Są różne formy prowadzenia psychoterapii. Jedną z nich jest terapia systemowa rodzin. Polega ona na zdiagnozowaniu problemów w szerokim ujęciu. Identyfikuje się problemy i procesy zachodzące w rodzinach u źródła, mając na uwadze całokształt przeżyć, które mogą być przyczyną konfliktu. Ma tu znaczenie skupienie się na całej relacji i komórce, jaką jest rodzina, nie zaś na potrzebach jednej osoby.

Każda metoda terapii ma odpowiednie podejścia i powinna być dobrana do potrzeb i problemów osób, które się zgłaszają po pomoc. Psycholog może zaprezentować swoją formułę terapii, w ramach której się kształci lub przekierować do innego psychoterapeuty, który prowadzi spotkania na innych zasadach.

Każdy psycholog, który pragnie rozpocząć ścieżkę terapeutyczną, musi po studiach zdobyć doświadczenie, a także ukończyć niezbędne kursy i szkolenia. Wiele z tych kursów posiada Certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Takie metody rozwoju dla psychologów oferuje Ośrodek Szkoleń Systemowych z siedzibą w Krakowie.

Jeśli chce się prowadzić terapię systemową, konieczne jest ukończenie czteroletniego kursu. Do kursu może przystąpić osoba, która ukończyła studia psychologiczne, pedagogiczne, medyczne czy w zakresie pracy socjalnej. Po jego ukończeniu można ubiegać się o otrzymanie Certyfikatu Psychoterapeuty.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę. Zespół szkoleniowy tworzą osoby, które wiele lat prowadzą terapię metodą systemową oraz wykłady w Ośrodku dla przyszłych specjalistów. Ceny są przystępne. Ścieżka prowadząca do osiągnięcia tytułu Psychoterapeuty jest jasno określona.

Kursanci poznają dokładnie metodę pracy z potrzebującymi wsparcia, uczą się części teoretycznej, na której przedstawia się formy pomocy określoną techniką. Jest też część praktyczna, na której ukazuje się umiejętność wprowadzania techniki terapeutycznej. Kurs oparty jest na pracy w małych grupach, co pozwala na to, że każdy uczestnik jest usatysfakcjonowany, gdyż prowadzący może wszystkich zaktywizować do pracy.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://www.szkoleniasystemowe.pl/
Dodano: 2020-11-01
Telefon: 608 349 553
Miejscowość: Kraków
Adres: H.Siemiradzkiego 17
Kod pocztowy: 31-137

Źródła:
https://www.szkoleniasystemowe.pl/


Podobne Firmy

prace.edu.pl
- Kraków
Serwis Urządzeń Chłodniczych Kraków
- Wieliczka/Kraków
King Parking Balice
- Cholerzyn