Dom Pogrzebowy Liga GentlemanówKremacja Warszawa


Śmierć bliskiego człowieka dla każdego jest bolesnym doświadczeniem, które najchętniej wymazałoby się z pamięci. Jeszcze trudniej pogodzić się z nieodwracalną stratą, gdy konieczne jest organizowanie pochówku. Na rodzinie zmarłego spoczywa wiele obowiązków związanych z formalnościami i nie tylko.

Zakłady pogrzebowe w Warszawie pomagają zorganizować pogrzeb szybko i sprawnie. Podpowiadają, do kogo należałoby się udać po kartę zgonu oraz w jakiej wysokości można otrzymać zasiłek pogrzebowy. Obecnie wspomniany zasiłek wynosi kilka tysięcy (4000 zł) i często jest niewystarczający, by pokryć wszystkie koszty związane z pogrzebem. Niejednokrotnie dochodzi do tego, że rodzina zmarłego jest zobowiązana do poniesienia dodatkowych kosztów. Warto być na to wcześniej przygotowanym. Sporym wydatkiem jest nie tylko uroczystość pogrzebowa, ale również stypa.

Podstawowym dokumentem, który informuje o tym, że dana osoba już nie żyje, jest karta zgonu. Może być ona wypisana przez lekarza, który leczył zmarłego. W sytuacji, gdy osoba zmarła na oddziale szpitalnym, to o śmierci powiadamia szpital, a kartę wystawia lekarz prowadzący. Jeśli do śmierci doszło w domu, wówczas są tylko 3 dni na to, by powiadomić urząd stanu cywilnego o śmierci danej osoby.

Nie zawsze jednak rodzina może odebrać ze szpitala ciało zmarłego od razu po jego śmierci. W pewnych okolicznościach zasadne jest przeprowadzenie sekcji zwłok, co na pewno opóźni uroczystość pogrzebową. Jeśli lekarz zdecyduje, że ciało musi zostać zbadane, wówczas musi zostać ono przewiezione do zakładu medycyny sądowej i tam zostanie poddane dokładnym oględzinom i badaniu.

W wielu rodzinach nadal tematem tabu jest kremacja. W Warszawie jednak z tego rozwiązania korzysta coraz większa grupa osób. Spopielenie zwłok jest wykonywane w specjalnych do tego przeznaczonych piecach o bardzo wysokiej temperaturze. Proces spalania trwa około 40 minut. Bywa jednak i tak, że przedłuża się do kilku godzin.

Na stronie ligagentlemanow.pl możesz zapoznać się z aktualną ofertą jednego z domów pogrzebowych.

 

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: http://ligagentlemanow.pl
Dodano: 2018-11-14
Telefon: 668416461
Miejscowość: Warszawa
Adres: Wólczyńska 64
Kod pocztowy: 01-908

Źródła:
Podobne Firmy

TanieMilitaria.pl
- Warszawa
Przedwczesny wytrysk ranking
- Warszawa
Feromarket
- Warszawa