PrefEKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.Wspornik odgromowy


Burze są zjawiskiem coraz częściej pojawiającym się w polskim krajobrazie. Warto zadbać o to, by miejsca, w których przebywamy w czasie wyładowań atmosferycznych zapewniały odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa. W tym celu wykorzystuje się instalację odgromową. Powinna być zamontowana w sposób profesjonalny tak, aby zlikwidować możliwe przecieki i szczeliny.

Wspornik odgromowy jest tym, co pozwala stabilnie zamontować drut. Należałoby go jednak dopasować do własnych potrzeb, ponieważ oferowanych jest niezwykle wiele różnych uchwytów. Na rynku można znaleźć między innymi uchwyty takie jak:

  • gąsiorowe,
  • rynnowe,
  • dachówkowe,
  • blachodachówkowe,
  • na drut,
  • na kalenicę,
  • na papę,
  • na gont,
  • betonowe w tworzywie.

Przed ostatecznym wyborem warto jednak upewnić się, że wybrany produkt spełnia normy wymagane prawem polskim i europejskim. W przeciwnym razie trzeba być przygotowanym na konieczność wykonania remontu lub naprawy w najbliższym czasie.

Opisywane uchwyty są niezbędnym elementem instalacji odgromowej. Ich stabilne mocowanie sprawia, że dom jest odpowiednio chroniony. Często się je zwyczajnie przykleja. Warto jednak podkreślić, że ważne jest, aby były wykonywane z materiałów lekkich, które nie powodują nadmiernych obciążeń. Zdarza się, że firmy wykonują mniej standardowe wsporniki odgromowe na życzenie klienta.

Zadaniem instalacji odgromowej jest to, aby przejąć uderzenie pioruna tak, aby dom nie uległ uszkodzeniu. Piorun wówczas jest odprowadzany do gruntu. Wyładowania atmosferyczne jest tym, czego wielu ludzi się obawia. Dlatego też instalacja powinna wykorzystywać takie uchwyty, które zapewnią stabilne mocowanie drutu. Stosuje się ją nie tylko w budownictwie mieszkalnym, ale praktycznie wszędzie tam, gdzie tworzą się skupiska ludzi np. w budynkach użyteczności publicznej. W takim wypadku oszczędzanie na bezpieczeństwie wydaje się bezcelowe.

Na stronie prefeko.com.pl można znaleźć ofertę firmy, która zajmuje się produkowaniem przejść szczelnych, uchwytów odgromowych,  a także tulei i osłonek maskujących.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://prefeko.com.pl/
Dodano: 2018-11-14
Telefon: 609737059
Miejscowość: Luboń
Adres: Chemików 7
Kod pocztowy: 62-030

Źródła:
Podobne Firmy

FivE-biuro
- Poznań
Kaskada Hotel&Restauracja
- Poznań
POLITECHNIKA POZNAŃSKA
- Poznań