DuoDentiDuoDenti | Implanty zębowe Poznań


Z upływem czasu w uzębieniu mogą pojawiać się ubytki. Jest to związane na przykład z rozmaitymi urazami, uszkodzeniami czy schorzeniami takimi jak próchnica. Brak zęba nie tylko zaburza estetykę uśmiechu, ale przede wszystkim zagraża właściwemu ułożeniu uzębienia. W wyniku ubytku może dojść na przykład do przemieszczania się pozostałych zębów. Dlatego warto reagować jak najszybciej, decydując się na uzupełnienie braku. Jednym ze sposobów jest założenie implantu.

Dla kogo jest to rozwiązanie?

Założenie implantu poleca się osobom, który straciły ząb albo część uzębienia w wyniku uszkodzenia mechanicznego lub choroby przyzębia. Tego rodzaju uzupełnienia są wykonywane z najwyższej jakości materiałów, najczęściej z tytanu. Odznacza się on sterylnością, wytrzymałością, a przede wszystkim tym, że nie zagraża zdrowiu człowieka. Organizm doskonale toleruje ten materiał, dlatego implant dobrze się przyjmuje.

Jak wygląda zabieg?

Implantacja jest dokonywana najczęściej u osób, u których braki zębowe sięgają poziomu kości. Wówczas niezbędne staje się uzupełnienie tkanki kostnej poprzez zabieg tzw. augmentacji. Założenie implantu jest możliwe w trakcie lub po zakończeniu procesu regeneracji. Decyzja zależy oczywiście od danego przypadku. Przed rozpoczęciem leczenia konieczna jest konsultacja ze stomatologiem. Wszczepienie implantu zaczyna się od wprowadzenia śruby w kość żuchwy lub szczęki. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Od tego momentu rozpoczyna się również proces zrastania się implantu z kością, co może zająć nawet do pół roku. Po tym czasie przeprowadzane jest wkręcanie śruby gojącej, która ma przyśpieszyć proces gojenia się błony. Ostatni krok to umieszczenie korony lub innej odbudowy protetycznej. Warto wiedzieć, że implanty zrastają się z kością na stałe, a ich odporność na siłę żucia i inne obciążenia jest taka sama jak w przypadku naturalnego uzębienia. Chcąc dowiedzieć się więcej na temat implantów zębowych w Poznaniu, wystarczy wejść na stronę internetową duodenti.pl.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://duodenti.pl/
Dodano: 2020-09-23
Telefon: 695 214 166
Miejscowość: Poznań
Adres: Mateckiego 4A
Kod pocztowy: 60-689

Źródła:
https://duodenti.pl/implanty/Podobne Firmy

FivE-biuro
- Poznań
Kaskada Hotel&Restauracja
- Poznań
POLITECHNIKA POZNAŃSKA
- Poznań