Twój redaktorPisanie prac - poradnik


Pisanie pracy licencjackiej czy magisterskiej jest sporym wyzwaniem. Aby wszystko poszło sprawnie, warto już kilka miesięcy wcześniej zaplanować sobie kolejne etapy. Dzięki temu napisanie jej nie będzie takie trudne.

Nie zawsze jest dowolność tematu. Niektórzy promotorzy wręcz narzucają swoje tematy, ale jest spora grupa osób, które pozwala na realizowanie własnych pasji. Jeśli jest coś, co Ciebie szczególnie interesuje, to spróbuj przekonać promotora. Być może wystarczy wybrany przez Ciebie temat jedynie trochę zmienić, by pasował do wizji wykładowcy.

Kolejną rzeczą, o której wiele osób zapomina to informacje. Nie zostawiaj szukania wiadomości na ostatnią chwilę. Sporo czasu zajmuje posegregowanie wiadomości i wybranie tylko tych, które mają zostać wykorzystane w pracy. Im bardziej je "przesiejesz", tym bardziej Twoja praca będzie uporządkowana. Czy to praca zaliczeniowa czy jakakolwiek inna powinna być zwarta i klarowna. Wywód powinien w całości odpowiadać tematowi. Jeśli nie będziesz się trzymał tego wymogu, możesz spodziewać się, że nie będzie ona entuzjastycznie przyjęta przez wykładowcę.

Wiele osób popełnia błąd nadmiernego cytowania. Co prawda w pracy powinny pojawiać się cytaty i dobrze, gdyby to były cytaty pochodzące nie tylko z polskiej literatury, ale również zagranicznej, to jednak trzeba je poddać analizie. Nie mogą być one tak jakby "rzucone" w tekst. Cytaty powinny być zanalizowane, a w niektórych wypadkach warto zamieścić własne przykłady.

Pisanie prac bywa trudne, ponieważ studenci często nie wiedzą, gdzie mogą poszukiwać informacji. Niestandardowym miejscem na zbieranie ich jest np. Google Books. To tam zamieszczane są przykładowe strony, często z dość nowych książek. Wykorzystując dostępne tam zasoby, możesz sprawić, że praca nie tylko zostanie przygotowana w rzetelny sposób, ale będzie również ciekawa.

Jednak najważniejszą rzeczą, o której nie wolno zapomnieć to czas. Zaplanuj dokładnie, kiedy skończysz dany rozdział tak, abyś nie obudził się z ręką w nocniku. Na twojredaktor.pl można zapoznać się z ofertą firmy, która pomaga w pisaniu różnych prac.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://www.twojredaktor.pl/
Dodano: 2018-11-14
Telefon: -
Miejscowość: -
Adres: - -
Kod pocztowy: -

Źródła:
https://www.twojredaktor.pl/


Podobne Firmy

Tańsze Zakupy
-
Copywriter.pl
- Kraków
TIGLED
-