Orto PartnerProtezy kończyn dolnych - Orto Partner


Utrata kończyny w wyniku choroby bądź wypadku jest dla pacjenta nie tylko problemem fizycznym, ale pozostawia także ślad w jego psychice. Trudności z zaakceptowaniem nowego stanu rzeczy i własnych ograniczeń pomaga przezwyciężyć wizyta u doświadczonego psychologa, jednak najważniejszym czynnikiem przywracającym równowagę emocjonalną jest kwestia samodzielności.

W procesie powrotu do zdrowia i pełnej sprawności niezastąpione są profesjonalne protezy, dzięki którym osoba po amputacji odzyskuje wcześniejszą sprawność. Przygotowanie uzupełnienia kończyny zawsze należy powierzać protetykowi, który najpierw dokona stosownych pomiarów oraz zbada kikut. Na tym etapie niezwykle ważna jest dokładność, a także rozeznanie w potrzebach pacjenta. Wywiad powinien też zweryfikować, jak duża będzie aktywność osoby użytkującej protezę. Ten element decyduje o wyborze konkretnego rozwiązania.

Protezy kończyn dolnych dzielą się na kilka grup w zależności od poziomu amputacji – najmniejszą jest proteza części lub całości stopy. Pacjenci, którzy utracili większą część kończyny, mogą wybrać protezę podudzia, uda, a nawet stawu biodrowego. Pracownia protetyczna Orto Partner oferuje protezy wykonane w różnej technologii – od najprostszych do takich, które pozwalają na swobodne uprawianie sportu. W przypadku uzupełnienia kończyny dolnej na komfort chodu ogromny wpływ ma zarówno to, w jaki sposób wykończony został lej, jak i sposób jego mocowania. Materiały użyte do wykonania wewnętrznej strony protezy decydują o termowentylacji, konieczności zastosowania dodatkowej wkładki sylikonowej lub żelowej, muszą też uwzględniać wagę pacjenta.

Wiele osób korzystających z protez uda zwraca też uwagę na rozwiązania stosowane przy wykonywaniu stawu kolanowego. To on bowiem jest w dużej mierze odpowiedzialny za sprężystość i naturalny sposób przemieszczania się, ale także za właściwą amortyzację. Protetyczne stawy kolanowe dzielą się na:

  • mechaniczne,
  • pneumatyczne,
  • hydrauliczne.

Każdy z tych przegubów ma nieco inne zastosowanie, inną wagę i ograniczenia. Najprostszy staw mechaniczny sprawdzi się u osób o niskiej aktywności, zaś hydrauliczny docenią ci, którzy chcą czynnie uprawiać różnego rodzaju sporty.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (5 z 1 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://ortopartner.pl/
Dodano: 2020-06-23
Telefon: 61 223 54 48
Miejscowość: Murowana Goślina
Adres: Polna 15
Kod pocztowy: 62-095

Źródła:
https://ortopartner.pl/index.php/proteza-uda/Podobne Firmy

FivE-biuro
- Poznań
Kaskada Hotel&Restauracja
- Poznań
POLITECHNIKA POZNAŃSKA
- Poznań