DCP Badaniabadaniapsychotechniczne.pl - Wykonujemy badania wysokościowe na terenie Wrocławia


Wszyscy pracodawcy są zobowiązani do tego, aby warunki pracy w ich zakładach były możliwie bezpieczne. W każdym jednak miejscu o bezpieczeństwo dba się trochę w inny sposób. W przypadku np. pracowników firm budowlanych konieczne są badania wysokościowe.

Dzisiaj bez trudu badania wysokościowe można wykonać we Wrocławiu, a także w wielu mniejszych miastach. Praca na wysokości to każda praca, która jest wykonywana co najmniej 1 metr nad ziemią lub podłogą. Uznaje się to za czynnik szkodliwy lub uciążliwy.

Badanie wysokościowe jest przeprowadzane przez lekarza medycyny pracy. To specjalista, którego zadaniem jest ocena stanu neurologicznego, okulistycznego, a także otolaryngologicznego pacjenta. Niezwykle ważne jest, aby ci, którzy pracują na wysokości, mieli dobrze działający błędnik.

Trzeba przyznać, że osoby, które mają wady wiążące się ze stałym noszeniem szkieł korekcyjnych, niestety, ale nie mogą pracować na wysokościach. Soczewki kontaktowe nie są jednak traktowane jako przeciwwskazanie. W pracy na wysokości ważne jest to, aby pracownik mógł być jak najbardziej skoncentrowany na wykonywaniu swojego zadania. Wszelkie elementy rozpraszające go jak np. okulary spadające z nosa mogą sprawić, że straci równowagę, co może doprowadzić nie tylko do upadku na ziemię, ale również poważnych problemów zdrowotnych. Stąd także ważne jest, aby pracujący na wysokości mieli dobry wzrok nie wymagający korekty. Przeciwwskazaniem do pracy na wysokości jest również brak widzenia obuocznego (zez lub niedowidzenie), a także padaczka.

Badania wysokościowe podobnie jak badania psychologiczne kierowców wymagają regularnego powtarzania. Ci, którzy ukończyli 50 roku życia, powinni wykonywać je co roku. Osoby młodsze otrzymują zaświadczenia ważne dwa lub trzy lata. Rzetelna ocena stanu neurologicznego czy okulistycznego pacjenta pozwoli zadbać o należyte bezpieczeństwo w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. Na badaniapsychotechniczne.pl można dowiedzieć się więcej o ośrodku przeprowadzającym takie badania.

 

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: http://badaniapsychotechniczne.pl/
Dodano: 2018-11-14
Telefon: +48 71 332 36 70
Miejscowość: Wrocław
Adres: Dyrekcyjna 37
Kod pocztowy: 50-528

Źródła:
http://badaniapsychotechniczne.pl/badania/11/badania-wysokosciowePodobne Firmy

Penilarge - Grupa Intymnosc.pl
- Warszawa
Sweetcake.com.pl
- Wrocław
CrazyFejm - Promowanie na instagramie
- Wrocław