MASTER ParkietUkładanie parkietów - gdzie szukać profesjonalisty?


Budując lub remontując dom bądź mieszkanie, trzeba zdecydować się na jedną z możliwości wykończenia podłogi. Często wybieranym i powszechnie docenianym materiałem jest drewniany parkiet, który oferuje wiele pożądanych właściwości. Aby móc z niego korzystać przez długie lata, mając pewność, że prezentuje się i spełnia swoje zadanie najlepiej, jak się da, należy powierzyć jego montaż doświadczonym fachowcom.

Parkiet ma formę prostokątnych, podłużnych desek wykonanych z drewna, które szczelnie kładzie się na podłodze. Drewnem najczęściej wykorzystywanym do produkcji tego materiału jest sosna, buk, brzoza, olcha i akacja. Każdy z tych gatunków wyróżnia się wytrzymałością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych, dlatego parkiet może służyć użytkownikom nawet kilkadziesiąt lat! Warunkiem niezbędnym, który gwarantuje wieloletnią trwałość, jest umiejętny montaż.

Pierwszym etapem układania parkietu jest odpowiednie wyrównanie, wyczyszczenie i osuszenie powierzchni, na której ma on być montowany. To bardzo ważne, jeśli chce się mieć pewność, że przetrwa z powodzeniem przez długie lata. Aby osiągnąć pożądany efekt w postaci właściwie przygotowanej posadzki, często korzysta się wylewek samopoziomujących lub kładzie się płyty OSB.

Kolejna kwestia to wybór gatunku drewna, z którego wykonany będzie parkiet. Należy również zdecydować się na jedną z trzech dostępnych na rynku klas i jeden z rodzajów parkietu. Następnie przychodzi czas na ułożenie desek w taki sposób, aby dokładnie do siebie przylegały i tworzyły szczelne, spójne, solidne podłoże. W tym celu niezbędne jest doświadczenie w montażu parkietu, przydają się także specjalistyczne sprzęty.

Jak widać, montaż parkietu to trudne zadanie, dlatego najczęściej powierza się je fachowcom, którzy posiadają niezbędne doświadczenie i dysponują wymaganym wyposażeniem. Dzięki temu ma się gwarancję, że prace zostaną przeprowadzone prawidłowo i zgodnie z wymaganiami, co zapewni oczekiwaną trwałość drewnianej podłogi. Układanie parkietu w Warszawie warto powierzyć firmie masterparkiet.com.pl, która słynie ze znakomitych efektów swojej pracy.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://www.masterparkiet.com.pl/
Dodano: 2019-07-26
Telefon: 509 358 604
Miejscowość: Warszawa
Adres: Adama Mickiewicza 65
Kod pocztowy: 01-625

Źródła:
https://www.masterparkiet.com.pl/uslugi-parkieciarskie
http://www.masterparkiet.pl/oferta
https://www.masterparkiet.wroclaw.pl/uslugi-parkieciarskie


Podobne Firmy

TanieMilitaria.pl
- Warszawa
Przedwczesny wytrysk ranking
- Warszawa
Feromarket
- Warszawa