Kancelaria Prawnicza Polz i Polz radcowie prawni sp.p.Kiedy skorzystać z porady adwokata od prawa pracy w Warszawie?


Każda kancelaria adwokacka specjalizuje się w określonych obszarach prawa. Dzięki temu klienci chcący skorzystać z porady dotyczącej prawa rodzinnego mogą od razu udać się do odpowiedniego prawnika. Osoby oskarżone w procesie karnym bez problemu znajdą karnistę, natomiast osoby szukające informacji na temat prawa pracy – zgłoszą się do adwokata w Warszawie specjalizującego się w prowadzeniu tego typu postępowań.

W przypadku prawników zaznajomionych z prawem pracy można liczyć na pomoc obejmującą:

  • sporządzanie pism procesowych,
  • opiniowanie umów i kontraktów,
  • przygotowanie umów o pracę, wypowiedzeń czy odwołań od decyzji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
  • reprezentowanie klienta przed organami administracji, sądami wszystkich instancji i innych instytucji.

Dodatkowo osoby korzystające ze wsparcia kancelarii, takiej jak kancelaria prawnicza Polz&Polz z siedzibą w stolicy, mają do dyspozycji pomoc w zakresie sporządzania wewnętrznych regulaminów w miejscach pracy, umów o zakazie konkurencji, obowiązujących zarówno w trakcie trwania stosunku pracy, jak i po jego ustaniu. Ponadto prawnicy informują mocodawców o możliwościach pozasądowych rozwiązań wszelkiego rodzaju konfliktów czy o konsekwencjach wdrożenia poszczególnych działań.

Co istotne, do obowiązków adwokata od prawa pracy należą także działania negocjacyjne wynikające z potrzeby przywrócenia pracownika na stanowisko pracy, wyjaśnienia nieścisłości w rozliczaniu godzin nadliczbowych lub ustalenia wymiaru urlopu wypoczynkowego, macierzyńskiego oraz wychowawczego.

Pomoc udzielana jest też osobom chcącym rozwiązać umowę o pracę za wypowiedzeniem lub bez niego oraz ze skróconym okresem wypowiedzenia. Każdy pracownik może się odwołać od zapisów znajdujących się na świadectwie pracy, szczególnie jeśli doszło do niesłusznego zwolnienia dyscyplinarnego.

Kodeks Pracy reguluje również sprawy związane z wymiarem czasu pracy, z warunkami wykonywania obowiązków zawodowych, a nawet z rozkładem czasu pracy. Wyjaśnień na ten temat udzielają adwokaci.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://www.polzlaw.pl/
Dodano: 2023-11-26
Telefon: 22 622 54 70
Miejscowość: Warszawa
Adres: Podwale 17
Kod pocztowy: 00-252

Źródła:
https://www.polzlaw.pl/pl/kancelaria-prawa-pracy-warszawaPodobne Firmy

TanieMilitaria.pl
- Warszawa
Przedwczesny wytrysk ranking
- Warszawa
Feromarket
- Warszawa