BodyBellJakie zastosowanie ma autoklaw medyczny?


W gabinetach, w których przeprowadzane są różnego rodzaju zabiegi medyczne i kosmetyczne, najważniejsze jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. W tym celu wszystkie stosowane narzędzia muszą zostać poddane dokładnej sterylizacji. W wielu miejscach wykorzystywany jest do tego autoklaw medyczny, będący niewielkim urządzeniem (hermetycznie zamkniętym), wewnątrz którego zachodzą określone procesy chemiczne prowadzące do sterylizacji sprzętu. 

Gdzie stosowany jest autoklaw medyczny?

W wielu miejscach posiadanie tego typu urządzenia jest wręcz wymagane przez sanepid. Zwykle autoklaw jest wykorzystywany w gabinetach lekarskich, dentystycznych czy laboratoriach. Ponadto autoklaw znajduje zastosowanie w salonach kosmetycznych oraz studiach tatuażu. Sterylizacja przebiega pod wpływem pary wodnej pod ciśnieniem. Na rynku dostępne są urządzenia różniące się wielkością, klasą (B, N i S), a także czasem działania oraz przeznaczeniem, dlatego przed zakupem dobrze zapoznać się z instrukcją obsługi i zastosowaniem wybranego sprzętu. 

Na stronie bodybell.pl udostępniono spory wybór autoklawów o szerokim zastosowaniu. Co ważne, firma służy doradztwem, a także przeprowadza szkolenia z obsługi poszczególnych urządzeń. Sprzedawane sprzęty są objęte gwarancją, a część z nich można nabyć w leasingu.

Jaka jest różnica między autoklawem a sterylizatorem?

Mimo iż oba urządzenia mają na celu wyjałowić użytkowane w gabinecie narzędzia i materiały, to warto pamiętać, że autoklaw, dzięki parze pod ciśnieniem i kilkuetapowemu działania jest skuteczniejszy, usuwając 100% drobnoustrojów ze wszystkich powierzchni. Praca takiego sprzętu (w zależności od wybranego modelu) trwa od kilku do kilkunastu minut. 

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://www.bodybell.pl/
Dodano: 2023-11-05
Telefon: 32 275 22 54
Miejscowość: Zabrze
Adres: Franciszkańska 21
Kod pocztowy: 41-819

Źródła:
https://www.bodybell.pl/sklep/urzadzenia-do-sterylizacji/autoklawy/autoklawy-22l/autoklaw-medyczny-kl-b-23l-sun23-ii/Podobne Firmy

LUMENMAX POLSKA Sp. z o.o.
- Racibórz
Wesołe Przedszkole
- Sosnowiec
tapetuj.pl Sklep internetowy
- Tarnowskie Góry