WECREOTworzenie szkoleń e-learningowych - o czym warto pamiętać?


Szkolenia czy kursy mają na celu jedno - przekazywanie wiedzy. Nie oznacza to jednak, że muszą być "suchą" informacją. Tak naprawdę lepiej, żeby nią nie były, gdyż mało atrakcyjna treść, podana w mało atrakcyjny sposób, jest gorzej przyswajana, a także zapamiętywana. Tymczasem każde szkolenie, bez względu na jego tematykę, może być stworzone w sposób atrakcyjny, angażujący, wręcz wciągający. W jaki sposób to osiągnąć?

Na pewno liczy się wiele kwestii, a jedną z ważniejszych jest wykorzystanie nowych technologii. Doskonale wie o tym firma Wecreo, która dostarcza platformy do zdalnych szkoleń. Taka forma nauki ma wiele przewag nad tradycyjnymi szkoleniami i kursami mającymi formę spotkań z prowadzącym, co bywa monotonne, a także zabiera cenny czas, nieraz nawet wiąże się z koniecznością dojazdów. Szkolenie w formie e-learningu może zaś przybierać różne formy, jeśli klient sobie tego życzy, może dać kursantom określony czas na jego wykonanie, dzięki czemu będą uczyć się w preferowanym przez siebie czasie i blokach czasowych. Nie da się ukryć, że krótka nauka, w odpowiednich do tego momentach, jest przyjemniejsza i przez to efektywniejsza niż na przykład całodzienne szkolenie, które bardzo szybko nuży.

Tworzenie szkoleń e-learningowych musi też opierać się na zadbaniu o atrakcyjność. Monologi to zdecydowanie za mało, gdyż o wiele mocniej uwagę przyciągają grafiki czy filmy wideo, są też dobrym poparciem słów. Dlatego, tworząc takie szkolenia, doświadczona firma zaleca swym klientom, by postawili na różne rozwiązania i rodzaje materiałów, im więcej, tym lepiej. Można na przykład wykorzystać głos lektora, nagrania filmów oraz grafiki i wykresy, co gwarantuje przejrzyste przekazanie treści, jej dobre zrozumienie, zastosowanie zasad w praktyce, a to wszystko skutkuje też skutecznym zapamiętywaniem. Takie szkolenia są w pełni wartościowe, można mieć pewność, że biorące w nich udział osoby wyniosą z nich wszystko, co ważne, a przy tym ich odbywanie będzie dla nich prawdziwą przyjemnością.

To ostatnie mogą też zapewnić elementy grywalizacji, dodatkowo zachęcające do przyswajania treści, a może nawet przyswajania głębszej wiedzy, jak również zmuszające do myślenia i odświeżania pamięci. Stąd obecność w szkoleniach pytań sprawdzających czy quizów, chętnie wykonywanych przez uczestników kursów.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://wecreo.com
Dodano: 2023-10-15
Telefon: 664 113 911
Miejscowość: Warszawa
Adres: al. Jana Pawła II 27
Kod pocztowy: 00-867

Źródła:
https://www.wecreo.com/kursy-e-learningowePodobne Firmy

TanieMilitaria.pl
- Warszawa
Przedwczesny wytrysk ranking
- Warszawa
Feromarket
- Warszawa