Klinika dla młodzieży OazaSkutki uzależnienia od gier komputerowych - dlaczego nie należy ich bagatelizować?


W obecnych czasach dzieci, młodzież i dorośli spędzają dużo czasu przed monitorem komputera. Nadmierne korzystanie z Internetu może być przyczyną występowania różnych zaburzeń. Często towarzyszą im pobudzenie psychoruchowe, niepokój i lęk. Osoby uzależnione tracą kontrolę nad czasem spędzonym w sieci, a także rezygnują z innych aktywności, które wcześniej sprawiały im przyjemność. Tego typu sytuacje mogą przyczynić się do występowania problemów fizycznych, psychicznych i społecznych. Towarzyszą im najczęściej pogorszenia jakości snu, pogorszone samopoczucie i nadmierne napięcie.

Na stronie internetowej ośrodka odwykowego Oaza można dowiedzieć się, jakie są skutki uzależnienia od gier komputerowych i kiedy konieczna jest specjalistyczna pomoc. Nałóg prowadzi do trudności z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami. Nieodparta chęć do uciekania do wirtualnej rzeczywistości i brak kontroli czasu spędzanego przed komputerem to sytuacje, które powinny wzbudzić niepokój opiekunów. Do innych objawów, których nie należy bagatelizować, należą między innymi problemy z nauką, zaniedbywanie higieny osobistej, izolowanie się od otoczenia, a także rezygnacja z dotychczasowych zainteresowań. 

W takich sytuacjach konieczna jest specjalistyczna terapia. Leczenie tego powszechnego w obecnych czasach nałogu rozpoczyna się od uświadomienia jego negatywnych konsekwencji. Ważne jest, by ograniczyć czas spędzany przed komputerem, a także nauczyć młodego człowieka radzenia sobie z problemami w pozytywny sposób. Konieczne jest, by zmienić dotychczasowe nawyki i zainteresowania oraz zachęcić dziecko do spędzania wolnego czasu w pożyteczny sposób. Jest to jednak proces długotrwały, który wymaga zaangażowania rodziców. 

 

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://www.terapiemlodziezy-oaza.pl/
Dodano: 2023-06-11
Telefon: 725 18 70 70
Miejscowość: Choceń
Adres: Ługowiska 1
Kod pocztowy: 87-850

Źródła:
https://www.terapiemlodziezy-oaza.pl/skutki-uzaleznienia-komputera/


Podobne Firmy

Auto Serwis Kwiatowa
- Toruń
Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza s.c.
- Choceń
Studio Nagrań Lektorskich LEKTORING.PL
- Osiek Nad Wisłą