K9 & MED Traning CenterSzkolenie i recertyfikacja KPP – co wiedzieć?


Każdy powinien wiedzieć, jak zachowywać się w sytuacji, gdy ktoś uległ wypadkowi lub zasłabł. Z tego względu powstało szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, które zawiera wszystkie najważniejsze informacje na ten temat.

Na samym początku należy podkreślić, że udzielenie pomocy poszkodowanym jest w Polsce obowiązkowe. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy podjęcie działań ratunkowych może zagrażać życiu lub zdrowiu osoby pomagającej.

Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy jest uregulowany w ustawie o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Po jego ukończeniu uczestnicy otrzymają tytuł ratownika (jest to najwyższy możliwy stopień przeszkolenia dla osób, które nie są zawodowo związane ze służbą zdrowia).

Szkolenie obejmuje różne zagadnienia, między innymi:

  • bezpieczeństwo własne oraz poszkodowanego,

  • rodzaje zestawów ratowniczych i sprzętu ratunkowego,

  • właściwe prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dzieci i osób dorosłych,

  • zasady defibrylacji z wykorzystaniem torby PSP R1.

Dodatkowo uczestnicy dowiedzą się, jakie są taktyki działania podczas różnych zdarzeń oraz zasady ewakuacji ludzi z miejsca zagrożenia i segregacji poszkodowanych. Ćwiczenia praktyczne obejmują opatrywanie ran, tamowanie krwotoków czy resuscytację na manekinie.

Zajęcia kończą się egzaminem. Uzyskany certyfikat jest ważny przez trzy lata. Jeżeli po tym czasie dana osoba chce wciąż mieć tytuł ratownika, musi ponownie przystąpić do egzaminu. Recertyfikacja KPP obejmuje test zawierający trzydzieści pytań (z bazy 250 pytań przygotowanych przez Centrum Egzaminów Medycznych). Aby go zdać, kursant musi poprawnie odpowiedzieć na minimum 27 z nich. Natomiast podczas ćwiczeń praktycznych należy wykonać dwa lub trzy losowo wybrane zadania, które sprawdzą, czy osoba egzaminowana wie, jak wykonać resuscytację, ułożyć poszkodowanego w bezpiecznej pozycji czy unieruchomić i zabandażować ramie. Kursy oraz recertyfikację KPP oferuje firma K9&MED Training Center. Wszystkie niezbędne informacje na temat harmonogramu zajęć oraz cennik znajdują się na stronie internetowej.

Ze względu na to, że metody ratowania ludzkiego życia cały czas ewoluują, przed wyborem konkretnego kursu trzeba upewnić się, czy spełnia on aktualne standardy, a prowadzący mają dostęp do profesjonalnego sprzętu do ćwiczeń. Zawsze warto poszerzać swoje kwalifikacje.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://k9med.pl
Dodano: 2023-06-08
Telefon: 516024319
Miejscowość: Gliwice
Adres: Płażyńskiego 38
Kod pocztowy: 44-100

Źródła:
https://k9med.pl/szkolenia-recertyfikacja-uprawnien-ratownika-kwalifikowanej-pierwszej-pomocyPodobne Firmy

LUMENMAX POLSKA Sp. z o.o.
- Racibórz
Wesołe Przedszkole
- Sosnowiec
tapetuj.pl Sklep internetowy
- Tarnowskie Góry