POSITIVECARE KATARZYNA BIJOKNaturalne karmy dla psa - co można znaleźć?


Wielu osobom wydaje się, że skoro podają swym psom przeznaczone dla nich jedzenie zamiast tego, które same jedzą, czyli "ludzkiego", to już zaspokajają ich wszystkie potrzeby żywieniowe i zapotrzebowanie na wszelkie składniki. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że karmy, jakie można znaleźć w zwykłych sklepach, na przykład marketach, niestety nie są wysokiej jakości - nawet gdy pochodzą od szeroko reklamujących się marek. Jest wprost przeciwnie - najlepsze karmy oferują firmy słabo znane ogółowi, a kupować trzeba je w specjalistycznych sklepach.

Najlepsze produkty zaś to wyroby naturalne. Natura zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, tak dla zwierząt, jak dla ludzi, a szczególnie gdy chodzi o pokarm. Naturalne jedzenie składa się z wysokiej  jakości składników, dostarcza cennych substancji, nie ma zaś w składzie szkodliwej chemii i innych niepożądanych dodatków, jakie mogą na przykład wywoływać reakcje uczuleniowe. W przypadku zwierząt jest to szczególnie ważne, by wybierać dla nich dobre jedzenie, ono bowiem najmocniej wpływa na zdrowie i dobrostan pupili - ludzie mają o wiele więcej możliwości, by o siebie dbać.

Naturalne karmy dla psa dostępne w PositiveCare między innymi nie zawierają zbóż. Obecnie coraz więcej producentów dobrych wyrobów dla zwierząt odchodzi od tych składników - dalej zaś można je spotkać w tanich, kiepskiej jakości karmach, w których są traktowane między innymi jako wypełniacz. Dobre marki zbóż nie stosują, ponieważ wykazują one często właściwości uczulające, przyczyniając się do problemów gastrycznych zwierząt.

Nie oznacza to jednak, że dobre karmy składają się tylko z mięsa. Nie mogłoby tak być, gdyż organizm psa potrzebuje różnych składników i nawet najlepsze, starannie wyselekcjonowane gatunki mięs, jak dziczyzna czy królik, nie zaspokoiłyby wszystkich potrzeb. W produktach tych można zatem znaleźć też warzywa, owoce, zioła i oleje. Niektóre kompozycje są nawet bardzo bogate, jak karma z wołowiną, marchewką, zieloną fasolką, kalafiorem, pomidorami i cukinią. Takie pożywienie jest pełnowartościowe, podając je zwierzęciu, można mieć pewność, że zaspokaja się wszystkie jego potrzeby żywieniowe i dba o dobrostan, co przyczynia się też do wydłużenia życia - dokładnie tak jak robi to zdrowa dieta u ludzi.

Oczywiście przy tym istotne jest, by dobierać karmę do wieku oraz rasy psa.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://positivecare.pl/
Dodano: 2023-02-07
Telefon: 517441803
Miejscowość: Skoczów
Adres: Powiśle 8
Kod pocztowy: 43-430

Źródła:
https://positivecare.pl/produkty/karmy-i-przysmaki/Podobne Firmy

LUMENMAX POLSKA Sp. z o.o.
- Racibórz
Wesołe Przedszkole
- Sosnowiec
tapetuj.pl Sklep internetowy
- Tarnowskie Góry