PlugBox DR DUDZIAK Sp. z o.o.Samochód elektryczny czy hybryda – co wybrać?


Osoby planujące kupno samochodu stoją przed wieloma dylematami. Poza wyborem odpowiedniej marki oraz modelu część kierowców zastanawia się także nad tym, czy lepiej zainwestować w klasyczne auto z silnikiem spalinowym, czy może jednak postawić na nowoczesne, ekologiczne rozwiązanie w postaci pojazdu elektrycznego. Należy zaznaczyć, że istnieje jeszcze trzecia opcja, która łączy dwie poprzednie, mianowicie innowacyjna hybryda. Obecnie powstaje coraz więcej stacji ładowania, dzięki czemu udanie się nawet w dłuższą podróż samochodem elektrycznym lub hybrydowym nie stanowi większego problemu. Ładowarki pojawiają się przy autostradach, drogach szybkiego ruchu, stajach paliw lub w pobliżu lotnisk oraz urzędów. Wydajne urządzenia tego typu oferuje firma PLUGBOX. Podmiot sprzedaje wersje przeznaczone do użytku publicznego oraz domowego.

Pojazd elektryczny może okazać się ekonomicznym rozwiązanie, ponieważ ładowanie baterii jest o wiele tańsze, niż koszt benzyny. Co więcej, zastosowana w maszynach technologia umożliwia odzyskanie części energii, np. podczas hamowania. Poza tym silnik pracuje cicho, co gwarantuje pełen komfort pasażerów. Należy także wspomnieć o tym, że tego typu auta nie generuje szkodliwych spalin, więc nie przyczyniają się do tworzenia smogu, który doskwiera mieszkańcom dużych miast.

Natomiast głównym atutem aut hybrydowych jest z pewnością ich uniwersalność. Kierowca nie musi sprawdzać, w którym dokładnie miejscu znajduje się urządzenie do ładowania, ponieważ w przypadku jego braku, zatankuje na zwykłej stacji paliw. Należy podkreślić, że w niektórych modelach oba silniki działają jednocześnie, co obniża zużycie benzyny. Lepszym rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują, będzie egzemplarz pozwalający na swobodne przełączanie trybów. Dzięki tej opcji można zaoszczędzić paliwo podczas jazdy w mieście, a silnik spalinowy wykorzystywać tylko na dłuższe wyjazdy wakacyjne czy urlop. Jednak niestety, baterie wykorzystywane w hybrydach mają mniejszą pojemność niż te, które znajdują się w autach elektrycznych. Powinno się wziąć to pod uwagę podczas zakupów.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zastanowić się nad tym, do czego samochód będzie wykorzystywany, jak często kierowca udaje się w długie trasy oraz czy w pobliżu znajdują się wydajne stacje ładowania.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Podobne Firmy

FivE-biuro
- Poznań
Kaskada Hotel&Restauracja
- Poznań
POLITECHNIKA POZNAŃSKA
- Poznań