MyHappyOcean - Opakowania Ekologiczne



Eko kubki – jak materiał wybrać?


W kawiarniach czy restauracjach, które oferują dania i napoje na wynos, powszechne jest stosowanie jednorazowych naczyń. Konsumenci chętnie kupują kawę lub herbatę oraz przekąski podczas drogi do pracy, dlatego też warto, aby przedsiębiorcy zaopatrzyli się w dobrej jakości opakowania. Najlepiej wybrać przyjazne środowisku produkty, które dodatkowo wpłyną pozytywnie na wizerunek firmy. Z jakiego materiału powinny być wykonane eko kubki?

Obecnie w hurtowniach czy sklepach oferujących ekologiczne wyroby można znaleźć klasyczne kubki papierowe pokryte od wewnątrz powłoką PLA (polimer wytwarzany z mączki kukurydzianej). Ta specjalna warstwa sprawia, że ciecz nie przedostaje się przez papier nawet po kilku godzinach. Tego typu pojemniki są uniwersalne, nadają się zarówno do zimnych, jak i ciepłych napojów. W zależności od indywidualnych wymagań przedsiębiorcy mogą zakupić egzemplarze jedno- lub dwuwarstwowe (karbowane). Drugi model jest grubszy, więc doskonale sprawdzi się w przypadku bardzo gorących płynów. Poza tym właściciele obiektów gastronomicznych mogą wybrać kubki wykonane w 100% z papieru. Specjalny splot celulozy sprawia, że nie przemakają, jednak są mniej odporne od artykułów z powłoką PLA. Można do nich wlewać napoje ciepłe oraz zimne. Innym rozwiązaniem jest kubek z trzciny cukrowej. Grube ścianki chronią dłonie przed poparzeniem i są wytrzymałe. Ponadto bez problemu rozkładają się w glebie. Do ciepłych płynów, nie tylko napojów, ale i zup, nadają się również pojemniki wykonane ze zboża, które można zjeść. W smaku przypominają wafelek na lody. Można w nich trzymać kawę lub herbatę przez 40 minut. Po tym czasie zaczną rozmiękać.

Dużą popularnością cieszą się produkty wykonane z PLA (mączka kukurydziana). Jest to najlepsza opcja do potraw i płynów zimnych. Maksymalna temperatura napoju, który można wlewać do tego typu kubka, wynosi 40 stopni Celsjusza. Produkty wyglądają praktycznie tak samo jak plastik. Idealnie nadają się na festiwale muzyczne czy innego typu imprezy masowe. Warto zaznaczyć, że na produktach z PLA czy papieru można bez większego problemu nadrukować kolorową grafikę, logo firmy czy napis, więc to świetny sposób na dodatkową reklamę.

Duży wybór naczyń wyprodukowanych z biodegradowalnych materiałów można kupić na stronie internetowej myhappyocean.pl.









Wystaw Komentarz





Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!



WWW: https://myhappyocean.pl/
Dodano: 2023-01-17
Telefon: + 48 509 295 620
Miejscowość: Warszawa
Adres: Zapłocie 256
Kod pocztowy: 02-970

Źródła:
https://myhappyocean.pl/pol_m_OPAKOWANIA-EKOLOGICZNE_Kubki-do-napojow-cieplych-177.html



Podobne Firmy

TanieMilitaria.pl
- Warszawa
Przedwczesny wytrysk ranking
- Warszawa
Feromarket
- Warszawa