Women's CareGdzie wykonać badania prenatalne w Warszawie?


Na badania prenatalne składa się szereg procedur medycznych, których celem jest wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości płodu, w tym wad genetycznych i rozwojowych. Otrzymywane wyniki ułatwiają wybór kliniki specjalizującej się w porodach dzieci chorych. Opisywane badania nie powinny być bagatelizowane, ponieważ część schorzeń może być leczona już na etapie ciąży. Zazwyczaj wykrywają one wady narządów ruchu, układu oddechowego i moczowego, rdzenia kręgowego oraz przewodu pokarmowego. Dzięki nim przyszli rodzice dowiadują się też o zespole Edwardsa, Turnera bądź Downa.

Dzieli się je na badania nieinwazyjne i inwazyjne. Pierwsze z nich nie wchodzą w interakcję z płodem, dlatego są uznawane za bezpieczne, natomiast drugie polegają na pobraniu fragmentów tkanek płodu lub płynu owodniowego, co umożliwia określenie jego ruchów, wieku ciąży, rozwoju tułowia, głowy, kończyn górnych i dolnych oraz budowy narządów wewnętrznych. Specjaliści zalecają wykonanie badania prenatalnego między 11 a 14 tygodniem ciąży, gdyż jest to najlepszy czas na uzyskiwanie miarodajnych wyników.

Kobiety nie powinny zapominać również o USG odbywającym się między 18 a 22 tygodniem ciąży oraz w późniejszym okresie. Znaczna część z nich decyduje się też na fetoskopię, czyli badanie płodu przy użyciu wziernika, kordocentezę diagnozującą zakażenia wewnątrzmaciczne, którą przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym oraz biopsję kosmówki czy amniopunkcję. Kliniką zajmującą się ich wykonywaniem jest Women’s Care w Warszawie. Badania prenatalne, jakie oferuje, nie wymagają specjalnego przygotowania.

Czasami specjaliści sugerują wykonanie badań krwi na czczo lub testy na WZW bądź HIV. Proponują także USG, które jest bezbolesne i bazuje na stosowaniu specjalnych głowic, pokrytych przezroczystym żelem. Otrzymywane wyniki ułatwiają dalszą diagnostykę oraz przeprowadzanie interwencji w okresie prenatalnym. Rozwiązanie to sprawdza się u przyszłych rodziców, chcących przygotować się do przyjścia na świat chorego dziecka i zagwarantować mu najlepszą opiekę.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://womenscare.waw.pl/
Dodano: 2022-12-13
Telefon: 512 077 609
Miejscowość: Warszawa
Adres: Kondratowicza 22
Kod pocztowy: 03-242

Źródła:
https://womenscare.waw.pl/services/badania-prenatalne/Podobne Firmy

TanieMilitaria.pl
- Warszawa
Przedwczesny wytrysk ranking
- Warszawa
Feromarket
- Warszawa