XBS Logistics S.A.Opłata za magazynowanie towaru


W nowoczesnych przedsiębiorstwach działających zarówno na lokalną, jak i o wiele szerszą skalę ważnym elementem bilansu finansowego są koszty związane z magazynowaniem. Warto przy tym pamiętać, że opłata za magazynowanie towaru to nazwa, która skrywa wiele kosztów, które które są wymagane do utrzymania zapasów.

Ogólnie koszty związane z towarem można określić zbiorczym mianem kosztów utrzymania zapasów, w sytuacji, w której ma się do czynienia z produkcją, która nie jest kontraktowana. Koszty tego typu dzielą się na:

  • magazynowanie - około 30-40 procent wszystkich wydatków; koszt ten uwzględnia wiele zmiennych, oprócz wynajmu samego miejsca, między innymi wynagrodzenie pracowników, paliwo, systemy informatyczne, ubezpieczenia, ogólne wyposażenie magazynu, zużywanie środków trwałych i nietrwałych, remonty czy rachunki za media;
  • zaangażowanie kapitału - jest to wskaźnik, który obrazuje potencjalne korzyści, jakie przedsiębiorstwo mogłoby uzyskać, gdyby kapitał nie był zamrożony w zapasach,
  • starzenie się zapasów - związane z terminem przydatności, lub wychodzeniem z obiegu, jak ma to miejsce np. w przypadku elektroniki.

W celu optymalizacji wydatków z maksymalizowania potencjału logistycznego i magazynowego dobrze skorzystać z usług specjalistów, takich jak XBS Group. Firma obecna na rynku od ponad 20 lat specjalizuje się w outsourcingowych, które pozwalają usprawnić łańcuch dostaw i logistyczne procesy wewnątrz przedsiębiorstw. Wieloletnie doświadczenie owocuje unikanym know-how, które pozwala nie tylko na rozwiązanie najbardziej palących problemów, ale również zdiagnozowanie przyczyn oraz niedopuszczenie do powstania nowych ognisk potencjalnych przeszkód w optymalnym funkcjonowaniu firmy.

Grupa zatrudnia wykwalifikowaną kadrę oraz posiada nowoczesne systemy informatyczne. Za sprawą kompleksowej obsługi klienci mogą liczyć na wsparcie na każdym procesie dystrybucji towaru, ponieważ Grupa posiada możliwości, pozwalające na pomoc w aktywnej sprzedaży i generowaniu oszczędności na wielu płaszczyznach.

 

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://xbsgroup.pl/
Dodano: 2019-03-20
Telefon: +48 (22) 731 01 47
Miejscowość: Błonie
Adres: Pass 20
Kod pocztowy: 05-870

Źródła:
https://xbsgroup.pl/blog/koszty-magazynowania-w-logistyce


Podobne Firmy

TanieMilitaria.pl
- Warszawa
Przedwczesny wytrysk ranking
- Warszawa
Feromarket
- Warszawa