FREEHOLD Martyna Owczarczyk- DęgaCzym jest i kiedy przyda się operat szacunkowy?


Proces wyceny nieruchomości jest niezwykle istotny w kontekście transakcji kupna, sprzedaży, czynności podatkowych czy ubiegania się o kredyt hipoteczny. W tym kontekście najważniejszym dokumentem jest operat szacunkowy. Czym jest, kiedy się przyda i komu warto zlecić jego przygotowanie? Odpowiedź na te pytania znajduje się poniżej.

Wspomniany dokument sporządzany jest przez uprawnionego, wykwalifikowanego rzeczoznawcę majątkowego w celu szeroko rozumianej wartości obiektu budowlanego, gruntu czy innych typów nieruchomości. Opracowanie powstaje na bazie dostarczanych przez klienta dokumentów, obowiązujących standardów, obowiązkowych oględzin, a także najlepszej wiedzy samego rzeczoznawcy. Czas potrzeby na jego sporządzenie to od 3 do nawet kilkunastu dni (w zależności od wielkości, charakteru i położenia danej nieruchomości, jak również innych czynników takich jak np. specyficzne wymogi dotyczące dokonania dodatkowych analiz). 

Osoby, które planują inwestycję na rynku warszawskim, mogą liczyć na pełne wsparcie i profesjonalną obsługę ze strony FREEHOLD. Kancelaria działa na rynku od wielu lat, specjalizując się w sporządzaniu operatów:

  • mieszkań i domów
  • działek
  • lokali użytkowych
  • hoteli
  • biur
  • hal produkcyjnych i magazynowych
  • domów w budowie i wiele więcej.

Na podstawie jej oferty można precyzyjnie określić, co składa się na cenę opracowania szacunkowego wartości. Do najważniejszych czynników należą rodzaj i wielkość powierzchni nieruchomości, wymagany termin dostarczenia dokumentu, koszty pozyskania danych związanych z cenami transakcyjnymi w danym rejonie, wydatki poniesione w celu uzyskania potwierdzenia prawa własności, a także celu samej wyceny. 

Warto przy tym podkreślić, jak ważnym czynnikiem jest wiedza rzeczoznawcy. W tym kontekście duże doświadczenie, perfekcyjna znajomość lokalnego rynku i imponujące know-how, którym może pochwalić się kancelaria, pozwalają oferować inwestorom warunki współpracy zgodne z najwyższymi standardami, a tym samym dysponować rzetelnymi opracowaniami kluczowymi dla sukcesu inwestycji.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://www.freehold.pl
Dodano: 2022-10-16
Telefon: 730 546 454
Miejscowość: Warszawa
Adres: Powstańców Śląskich 48
Kod pocztowy: 01-381

Źródła:
https://www.freehold.pl/operat-szacunkowy/Podobne Firmy

TanieMilitaria.pl
- Warszawa
Przedwczesny wytrysk ranking
- Warszawa
Feromarket
- Warszawa