Fizjoterapia Poznań



Terapia manualna w Poznaniu - kiedy konieczna?


Schorzenia narządu ruchu mogą mieć różne przyczyny. Wiele z nich pojawia się na skutek chorób zwyrodnieniowych stawów. Objawiają się one dyskomfortem i bólem w biodrach, kolanach lub kręgosłupie. Często uniemożliwiają wykonywanie swobodnych ruchów. Dolegliwości nasilają się podczas chodzenia lub biegania. Mogą powodować problemy ze snem oraz ograniczenie zakresu ruchu w stawach. 

Uporczywych symptomów nie należy bagatelizować, ważna jest odpowiednia diagnostyka i dotarcie do ich źródła. Nieprawidłowości mogą wynikać z dysfunkcji układu kostno-stawowego, mięśni, więzadeł, ścięgien i nerwów, wad postawy, a także urazów. Są bardzo powszechne w obecnych czasach. Rozpoznanie problemu jest możliwe dzięki wykonaniu odpowiednich badań takich jak RTG, rezonans, USG lub tomografia komputerowa.  Umożliwiają one wykrycie zmian zwyrodnieniowych, a także innych nieprawidłowości. Na stronie internetowej fizjoterapiapoznan.pl znajduje się oferta gabinetu fizjoterapeutycznego, w którym przyjmowane są osoby cierpiące na różne problemy dotyczące układu kostnego. Specjaliści zajmują się rehabilitacją, która przywraca prawidłowe funkcje narządu ruchu. Sprawdza się w przypadku ludzi, u których zdiagnozowano zmiany wrodzone oraz nabyte układu kostno-stawowego i mięśniowego. Pomagają osobom skarżącym się na bóle głowy i karku, migreny lub zaburzenia snu. Wykonują różne zabiegi ręcznie, które są dostosowane do potrzeb oraz rodzaju problemu danego pacjenta. Umożliwiają one rozluźnienie napiętych mięśni, poprawę metabolizmu tkanek oraz redukcję stanów zapalnych. Oferowana przez fizjoterapeutów z Poznania terapia manualna polega na zastosowaniu różnorodnych technik takich jak masaż, manipulacje powięziowe lub pinopresura. Tego typu działania sprawdzają się zarówno w stanach ostrych, jak i przewlekłych.

Zabiegi fizjoterapeutyczne są doskonałym uzupełnieniem farmakoterapii. Przyspieszają one leczenie wielu chorób, kontuzji oraz urazów. Stosuje się je w ortopedii, reumatologii i neurologii. Terapia ma za zadanie złagodzić ból różnych odcinków kręgosłupa, a także przywrócić mobilność stawów i tkanek miękkich. Pozbywa się barier motorycznych. Ta metoda fizjoterapii wykorzystuje różnorodne techniki, dzięki którym można wspomóc leczenie wielu zaburzeń dotyczących stawów, więzadeł, ścięgien i mięśni.









Wystaw Komentarz





Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!



WWW: https://fizjoterapiapoznan.pl
Dodano: 2022-08-28
Telefon: 503526163
Miejscowość: Poznań
Adres: Filarecka 3
Kod pocztowy: 61-502

Źródła:
https://fizjoterapiapoznan.pl/terapia-manualna/



Podobne Firmy

FivE-biuro
- Poznań
Kaskada Hotel&Restauracja
- Poznań
POLITECHNIKA POZNAŃSKA
- Poznań