Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Ingremio-PeszelRura osłonowa - w jakich miejscach się przydaje?


Jednym ze sposobów na ochronę kabli przed uszkodzeniami mechanicznymi, jest zastosowanie rur osłonowych. Sprawdzają się one w przypadku kabli telewizyjnych, elektrycznych, telekomunikacyjnych i wielu innych. Do ich produkcji wykorzystano tworzywo sztuczne o dużej elastyczności, które jest niepodatne na pękanie i zmianę kształtu. Ze względu na właściwości tego typu wyrobów istnieje możliwość kładzenia ich w nawodnionych gruntach, na ścianach, poddaszach oraz w przestrzeniach agresywnych chemicznie. Stanowią one podstawę branży przemysłowej oraz budowlanej i sprawdzają się w rozmaitych sytuacjach. Zazwyczaj są umieszczane pod szlakami komunikacyjnymi, takimi jak autostrady, jezdnie, chodniki czy torowiska, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by montować je na terenach zielonych oraz wokół budynków o różnym przeznaczeniu.

Do produkcji rur osłonowych wykorzystuje się polichlorek winylu, polietylen i polipropylen. Materiały te charakteryzują się niepodatnością na działanie silnych nacisków, wilgoci oraz zmiennych temperatur, co sprawia, że znajdują zastosowanie niemalże w każdych warunkach. Można je umieszczać nie tylko w ziemi czy pod tynkiem, ale też w przestrzeniach narażonych na silne promieniowanie ultrafioletowe lub agresywne środki chemiczne. Przed ich zakupem warto przeanalizować miejsce montażu, tak by mieć pewność, że rury będą działać niezawodnie przez lata.

Wytrzymała rura osłonowa to jeden z produktów udostępnionych w ofercie firmy Ingremio. Jest to przedsiębiorstwo gwarantujące zadowolenie z każdej transakcji, które stale poszerza ofertę o niezawodne artykuły z najwyższej półki. Modele zaprezentowane w katalogu różnią się od siebie średnicą, długością, szczelnością, materiałem użytym do produkcji oraz grubością ścianek. Niektóre z nich mogą być wykorzystywane w studniach, a to ze względu na niepodatność na działanie wilgoci.

W takiej sytuacji najlepszym wyborem będą modele z tworzywa PCV, spełniające oczekiwania inwestorów z dużymi wymaganiami. Mają one przełożenie na niezawodność pracy studni oraz tłoczenie wody pitnej, która dzięki nim odznacza się doskonałymi parametrami czystości. Nabywcami rur osłonowych są także posiadacze pomp głębinowych, ponieważ umożliwiają one napływ wody pochodzącej z warstw wodonośnych. Należy umieszczać je na głębokości wynoszącej kilkadziesiąt metrów.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://ingremio.com.pl
Dodano: 2022-06-25
Telefon: 32 647 19 02
Miejscowość: Bolesław
Adres: Laskowska 93
Kod pocztowy: 32-329

Źródła:
https://ingremio.com.pl/produkty/produkty-elektroinstalacja/rkdl-rura-oslonowa-dwuwarstwowa/Podobne Firmy

prace.edu.pl
- Kraków
Serwis Urządzeń Chłodniczych Kraków
- Wieliczka/Kraków
King Parking Balice
- Cholerzyn