Macromedica Centrum MedyczneZ jakimi problemami można się zgłaszać do chirurga w Warszawie?


Chirurg to lekarz zajmujący się leczeniem operacyjnym rozmaitych schorzeń. Część zabiegów może być przeprowadzona w trybie ambulatoryjnym, jednak duża część interwencji wymaga już pobytu pacjenta w szpitalu. Podczas leczenia w trybie ambulatoryjnym chory poddawany jest zazwyczaj znieczuleniu miejscowemu, a czasami wystarczy nawet mocne schłodzenie fragmentu ciała. Jednak operacje odbywające się w szpitalu najczęściej muszą być wykonane w znieczuleniu ogólnym.

Do zadań, których podejmuje się chirurg w Warszawie, należy nie tylko samo przeprowadzenie zabiegu, ale też przygotowanie pacjenta i opieka nad nim po zakończonej procedurze operacyjnej. Chirurg w ramach diagnostyki chorób występujących w obrębie jamy brzusznej wykonuje badanie USG, może też zlecić prześwietlenie (RTG) lub tomografię. Zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej warto wykonać także bez wyraźnych wskazań. Pozwala ono bowiem ocenić układ oddechowy oraz wydolność układu krążenia, co jest niezwykle istotne dla bezpiecznego znieczulenia.

Zabiegi wykonywane przez lekarza o tej specjalizacji dzieli się na dwie grupy – małoinwazyjne oraz inwazyjne. Operacje o małej inwazyjności przeprowadzane są przez naturalne otwory w ciele, czyli między innymi jamę ustną lub pochwę. Do technik wymagających niewielkiej ingerencji w powłoki ciała należy też laparoskopia. Aby operacja tą metoda była możliwa, lekarz wykonuje niewielkie, około centymetrowe cięcie jamy brzusznej, wypełnia ją dwutlenkiem węgla, a następnie przez otwór wprowadza trokar wyposażony w potrzebne mikronarzędzia oraz światło i kamerę zapewniającą podgląd. Operacje o większej ingerencji wymagają pełnego nacięcia i otwarcia powłok skórnych.

Do chirurga ogólnego można się zgłaszać z niewielkimi problemami skórnymi, które trzeba naciąć i oczyścić lub usunąć, jak również z ranami kwalifikującymi się do szycia. Ponadto chirurg zajmie się leczeniem:

  • oparzeń,
  • przepukliny,
  • żylaków.

Może też przeprowadzić takie zabiegi jak:

  • wycięcie wyrostka robaczkowego,
  • usunięcie tarczycy,
  • usunięcie pęcherzyka żółciowego,
  • mastektomia.

Na konsultacje do chirurga można się zgłaszać zarówno w ramach ubezpieczenia społecznego, jak i prywatnie. Przychodnią, w której przyjmuje chirurg ogólny, jest centrum medyczne MacroMedica w Warszawie. Pacjenci mogą się tam umówić na badanie USG tarczycy, jamy brzusznej, piersi i węzłów chłonnych.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://macromedica.pl/
Dodano: 2022-05-23
Telefon: 22 841 06 79
Miejscowość: Warszawa
Adres: Jurija Gagarina 26
Kod pocztowy: 00-754

Źródła:
https://macromedica.pl/chirurg-warszawa/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia


Podobne Firmy

TanieMilitaria.pl
- Warszawa
Przedwczesny wytrysk ranking
- Warszawa
Feromarket
- Warszawa