Uni-logistics Sp. z o.o.Co to jest transport intermodalny i gdzie się sprawdza?


Transport intermodalny koncentruje się na przewozie towarów bez przeładunku na całym odcinku trasy. W tym przypadku podstawą jest jeden wykonawca odpowiadający za przebieg procesu. Zagadnienie to związane jest między innymi z transportem kolejowym. Generuje on niższe koszty w porównaniu do samolotów, dlatego interesuje się nim szeroka grupa przedsiębiorców. Ponadto kolej jest ekologiczna, ponieważ nie wiąże się z emisją szkodliwych związków do atmosfery. Oczywiście przewozy szynowe nie są regułą, gdyż transport intermodalny związany jest także z drogą morską, lotniczą, a nawet rzeczną.

Wszystkie osoby zastanawiające się, co to jest transport intermodalny i jakie korzyści zapewnia, mogą zajrzeć na witrynę unilog.eu. Jej właścicielem jest przedsiębiorstwo spedycyjne, które obsługuje klientów z różnymi potrzebami. W tym przypadku niezbędne jest spełnienie kilku warunków, takich jak stworzenie jednej umowy o przewóz oraz zorganizowanie przynajmniej dwóch gałęzi środków transportu.

Firma specjalizuje się zarówno w krajowym, jak i międzynarodowym transporcie towarów, które są dokładnie zabezpieczane, co zmniejsza ryzyko pojawiania się uszkodzeń. Specjaliści organizują przewozy na szeroką skalę i pomagają w dopełnieniu formalności. Zainteresowani wybierają spośród transportu pośredniego i bezpośredniego, którego cena ustalana jest indywidualnie. Transport intermodalny to świetna opcja dla osób, którym zależy na czasie i braku opóźnień wynikających z przeładunku lub oczekiwania na obsługę kolejnego przewoźnika. Rozwiązanie to jest bezpieczne i sprawdza się szczególnie na dłuższych dystansach. Firma dysponuje także przestronnymi magazynami wysokiego i czasowego składowania, w których ładunki mogą być przechowywane przez nawet 90 dni.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://unilog.eu
Dodano: 2022-05-11
Telefon: 58 667 99 99
Miejscowość: Gdynia
Adres: Polska 19
Kod pocztowy: 81-339

Źródła:
https://unilog.eu/usluga/kontenerowy-transport-drogowy-i-intermodalny/Podobne Firmy

Malborska Fundacja Rozwoju Regionalnego
- Malbork
Tapestry
- Gdańsk
Stomatolog Tomasz Dzwonkowski
- Tczew