GEO&BUDJaka firma wykonuje w Wrocławiu odwierty geologiczne?


Myśląc o budowie dowolnego obiektu i decydując się na kupno działki, warto wcześniej sprawdzić, czy jest ona przydatna pod konkretną inwestycję. Co prawda budować można niemal na każdym gruncie, jednak od jego jakości często zależy koszt budowy. Dlatego warto wykonać badanie, które odpowie na wiele pytań, dotyczących np. rodzaju fundamentów, głębokości wód gruntowych, warstw gruntu itp. Wszystko to jest niezwykle ważne, gdyż daje informacje projektantowi, odpowiadającemu za bezpieczeństwo budowli.

Większość urzędów wydających pozwolenia na budowę żąda od składających wnioski o jej wydanie dołączenia do dokumentacji opinii geotechnicznej. Jej zakres zależy od rodzaju obiektów, podzielonych na trzy kategorie:

  • I - budynki 1 i 2-kondygnacyjne, zwykle domy jednorodzinne, mające powstać w prostych warunkach gruntowych,
  • II - obiekty budowane w złożonych warunkach gruntowych, wymagających ilościowej i jakościowej oceny geotechnicznej,
  • III - obiektów wznoszonych w trudnych warunkach gruntowych, a także budynków nietypowych lub wykorzystujących mało znane technologie.

Nawet jeśli od inwestora pragnącego zbudować nowy dom urzędnicy nie żądają takiej opinii, warto zlecić jej wykonanie, aby mieć pewność, że obiekt będzie stabilny, suchy i bezpieczny.

Osoby zamierzające rozpocząć budowę w okolicach Wrocławia, mogą zlecić odwierty geologiczne firmie od lat działającej na rynku. Jest to przedsiębiorstwo GEO&BUD, które powstało po restrukturyzacji firmy Folta, cieszącej się renomą wśród klientów zlecających prace geologiczne i geotechniczne. Należą do nich nie tylko klienci prywatni, ale też duże firmy budowlane wznoszące obiekty mieszkaniowe, usługowe, przemysłowe, drogi itp.

Przedsiębiorstwo to zrealizowało już wiele badań i wykonało dziesiątki ekspertyz dotyczących właściwości mechanicznych czy chemicznych gruntów. Jej specjaliści wykonują wiercenia ręczne, a także mechaniczno-obrotowe przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Zatrudnieni w niej inżynierowie nadzorują niwelację gruntów, fundamentowanie, budowę sieci wod-kan, energetycznych, gazowych i teletechnicznych oraz badają jakość nasypów pod budowę dróg, placów czy parkingów. Firma ta współpracuje z wieloma cenionymi laboratoriami, dlatego wykonane przez nią opinie geologiczne i geotechniczne są rzetelne, merytoryczne i można na nich polegać.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://geologia-budownictwo.pl/
Dodano: 2022-02-17
Telefon: 793 388 330
Miejscowość: Wrocław
Adres: Balonowa 19
Kod pocztowy: 54-129

Źródła:
https://geologia-budownictwo.pl/Podobne Firmy

Penilarge - Grupa Intymnosc.pl
- Warszawa
DCP Badania
- Wrocław
Sweetcake.com.pl
- Wrocław