Interdont Support Q Sp. z o. o.Normy ISO 19011 - co warto wiedzieć?


Sposobem na ocenę efektywności systemów stosowanych w zakładach jest audyt wewnętrzny. Bazuje on na standardach ISO 19011, 9001 oraz 14001, które koncentrują się na zarządzaniu jakością oraz bezpieczeństwie i higienie pracy. Definiują one audyty jako niezależne i systematyczne procesy dające możliwość przeprowadzania obiektywnej oceny w danej firmie. Ponadto dostarczają cennych wskazówek podczas kontroli. W ostatnich latach wdrożono szereg praktycznych zmian, dzięki czemu normy stały się bardziej uporządkowane, spójne i przejrzyste.

 

Aktualnie obowiązujące przepisy opisują podejście oparte na ryzyku i uwzględniają wymogi regulacyjne oraz ustawowe. Koncentrują się również na wymaganiach kompetencyjnych audytorów oraz specjalistów zajmujących się zarządzaniem programowym. Zagadnienia te bywają skomplikowane wśród osób mających małe doświadczenie. Część z nich pozyskuje informacje przez internet, a jeszcze inni zapisują się na spotkania organizowane przez Vertin. Jest to firma kierująca ofertę do przedstawicieli branży motoryzacyjnej, którzy chcieliby uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych przez specjalistów.

 

W trakcie zajęć zainteresowani spotykają uczestników mających takie same zainteresowania. Umożliwiają one wymianę doświadczeń oraz przyglądanie się aktualnym trendom. Oferta ta kierowana jest do osób, które wdrożyły systemy ISO 9001 i chciałyby poznać szanse oraz zagrożenia dla swojego przedsiębiorstwa. Szkolenia koncentrują się też na audytach zlecanych wyspecjalizowanym firmom, których celem jest wyeliminowanie operacji lub wyrobów nieodpowiadających poszczególnym wymaganiom.

 

Audyty dzieli się na wewnętrzne oraz zewnętrzne. Są one organizowane z inicjatywy kadry zarządzającej przedsiębiorstwa, a część z nich może być przeprowadzana przez pracowników zatrudnionych w danej organizacji, którzy mają stosowną wiedzę i doświadczenie. Audyty to skuteczne narzędzia usprawniające działanie firmy i zwiększające bezpieczeństwo personelu. Wpływają one na zaufanie wobec marki i pomagają budować pozytywny wizerunek.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://supportqpolska.pl
Dodano: 2022-01-22
Telefon: 32 335 93 08
Miejscowość: Katowice
Adres: Pukowca 15
Kod pocztowy: 40-847

Źródła:
https://vertin.pl/zapraszamy-na-kolejna-kawe-jakosciowa-z-interdont-support-q-w-katowicach-i-wroclawiu/Podobne Firmy

LUMENMAX POLSKA Sp. z o.o.
- Racibórz
Wesołe Przedszkole
- Sosnowiec
tapetuj.pl Sklep internetowy
- Tarnowskie Góry