Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza s.c.Jak pomóc osobie uzależnionej


Współczesny świat stawia przed ludźmi coraz więcej wymagań. Przez to okazuje się, że znaczna część ludzi nie jest w stanie im sprostać, przez co spada ich pewność siebie, poczucie własnej wartości i zaczyna się myśleć o sobie w negatywny sposób. W takiej sytuacji, kiedy ma się wrażenie, że nic się już nie udaje, zaczyna się szukać ucieczki od codziennych problemów i zwykle znajduje się ją w różnych używkach. Szybko okazuje się jednak, że te natychmiast uzależniają i wtedy w życiu pojawia się kolejny problem. 

Dziś uzależnienie to nie to tylko to od alkoholu, chociaż ono stanowi dość sporą część uzależnień, z którymi spotykają się terapeuci. Równie łatwo można uzależnić się od hazardu, seksu, gier komputerowych, narkotyków, od internetu czy innego typu zachowań niebezpiecznych, które wyzwalają wyrzut adrenaliny. Część z uzależnień jest na pierwszy rzut oka niewidoczna, dlatego ich diagnozowanie nie jest wcale takie proste, bo po prostu nie widzi się tego, co przytrafia się osobie uzależnionej. 

Jeśli już jednak wiadomo, że jakiś problem istnieje, trzeba wiedzieć, jak pomóc osobie uzależnionej. Przede wszystkim nie można się od tej osoby odwracać, lecz pomóc jej uświadomić sobie istotę problemu. Tylko to może sprawić, że osoba uzależniona zda sobie sprawę z problemu i nie będzie od niego uciekać w jeszcze bardziej nasiloną wersję tego nałogu. Warto też pamiętać o tym, by przez cały czas odnosić się z szacunkiem do osoby uzależnionej, aby wiedziała ona, że może liczyć na wsparcie swoich najbliższych, a nie tylko na pogorszanie obecnej sytuacji. 

Więcej informacji, z którymi warto się zapoznać, znajduje się na stronie klinika.osrodek-oaza.pl. Właśnie tam przygotowane zostały przydatne wskazówki na temat tego, jak obchodzić się z osobą uzależnioną. Co więcej, działa tam również sprawdzony ośrodek, który zajmuje się leczeniem różnego rodzaju uzależnień. Warto więc poświęcić chwilę, żeby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat i zacząć pomagać osobie uzależnionej w wydostawaniu się z jej nałogu. 

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://klinika.osrodek-oaza.pl/
Dodano: 2018-12-24
Telefon: 721 70 70 70
Miejscowość: Choceń
Adres: Ługowiska 1
Kod pocztowy: 87-850

Źródła:
https://klinika.osrodek-oaza.pl/pomoc-osobie-uzaleznionej/
https://www.znanylekarz.pl/pytania-odpowiedzi/jak-pomoc-osobie-uzaleznionej

Podobne Firmy

Auto Serwis Kwiatowa
- Toruń
Studio Nagrań Lektorskich LEKTORING.PL
- Osiek Nad Wisłą
Cool Pics Sebastian Siębor
- Unisław