INSTAL-FILTER SAProjektowanie i montaż instalacji odsiarczania spalin


Od ponad ćwierćwiecza działa na rynku przedsiębiorstwo zajmujące się instalacją oraz modernizacją rozmaitych systemów filtracji. Jako firma dbająca o rozwój, nieustannie śledzi rynki światowe i stara się mieć u siebie wszelkie innowacyjne rozwiązania, kupując licencje. Wdraża także własne rozwiązania. Świadczy usługi klientom z wielu branż zarówno w kraju, jak i za granicą, projektując systemy dopasowane do specyfiki danego przedsiębiorstwa.

Przepisy mające na celu zredukowanie ilości pyłów i gazów przedostających się do atmosfery mają zastosowanie w odniesieniu do wszystkich przedsiębiorstw i stają się coraz bardziej restrykcyjne. Firmy te muszą dbać, aby cały czas były z nimi na bieżąco. Przedsiębiorstwo Instal-Filter S.A. oferuje wiele nowoczesnych technologii, które pozwolą na ograniczenie emisji szkodzących środowisku zanieczyszczeń.

Może ono między innymi zaoferować systemy umożliwiające odsiarczanie spalin. Projektuje i montuje instalacje odsiarczania i neutralizacji także innych związków szkodliwych. W ofercie dostępne są instalacje z wykorzystaniem reaktora mechanicznego lub fluidalnego. Instalacje z reaktorem mechanicznym mają prostą konstrukcję i  nadają się na przykład do oczyszczania spalin z małych i średnich kotłów rusztowych. Mogą one mieć sorbent wapniowy lub sodowy. Do zalet tych instalacji należą między innymi:

  • skuteczność odsiarczania dzięki zastosowaniu innowacyjnych metod i różnych sorbentów,
  • spełnianie wymogów dla paliwa każdej jakości,
  • duża elastyczność pracy instalacji,
  • niskie koszty eksploatacji,
  • możliwość indywidualnego doboru metody odsiarczania do potrzeb klienta.

Jeżeli chodzi o instalacje odsiarczania z reaktorem fluidalnym to są one stosowane głównie tam, gdzie działają średnie i duże jednostki kotłowe. Są one stosunkowo niedrogie, zarówno jeśli chodzi o koszty montażu, jak i eksploatacji.

Oba systemy doskonale sprawdzają się między innymi w hutnictwie i odlewnictwie, w koksowniach, w przemyśle cementowym, wapienniczym, energetyce i ciepłownictwie, w przemyśle chemicznym, przetwórstwie kruszyw, w przemyśle spożywczym oraz w spalaniu odpadów. Ich działalność wiąże się z koniecznością spełnienia wysokich wymagań emisyjnych związanych z neutralizacją związków gazowych. Aby dowiedzieć się więcej, wystarczy skontaktować się ze specjalistami firmy.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://instalfilter.pl/
Dodano: 2021-12-08
Telefon: 65 535 12 00
Miejscowość: Kościan
Adres: Północna 1a
Kod pocztowy: 64-000

Źródła:
https://instalfilter.pl/Odsiarczanie-spalin.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/Odsiarczanie_spalin


Podobne Firmy

FivE-biuro
- Poznań
Kaskada Hotel&Restauracja
- Poznań
POLITECHNIKA POZNAŃSKA
- Poznań