Ekoprodethttps://www.ekoprodet.pl/ - Audyt efektywności energetycznej


Każdy właściciel budynku powinien regularnie przeprowadzać audyty, które pozwalają ocenić, czy dany obiekt dalej nadaje się do eksploatacji lub czy możliwe jest zastosowanie nowych rozwiązań umożliwiających zwiększenie energooszczędności. W tym celu należy skontaktować się z profesjonalną firmą, taką jak Ekoprodet, która wykona fachowy audyt efektywności energetycznej.

Uzyskując ten dokument, właściciel budynku będzie mógł ubiegać się o pozyskanie świadectwa efektywności energetycznej, czyli tak zwanego białego certyfikatu. Obiekt posiadający biały certyfikat uważany jest za cenniejszy niż ten bez niego. Skupmy się jednak na tym, jak wygląda sam audyt, który należy przeprowadzić. Zajmuje się tym doświadczony audytor, który jest w stanie dokładnie ocenić stan techniczny danego obiektu, jak i poszczególnych jego instalacji. W efekcie powstaje dokumentacja techniczna oraz ekonomiczna, uwzględniająca obecne zużycie energii. Aktualne parametry techniczne mogą jednak zostać zmienione - poprzez zastosowanie nowych, energooszczędnych rozwiązań. Audytor pomaga wskazać, jakie z tych rozwiązań są możliwe do wykonania w konkretnym budynku. Oblicza też, ile wyniesie oszczędność energii oraz oszczędność finansowa.

Dzięki temu właściciel budynku wie, jakie działania należy przeprowadzić, aby wpłynąć na poprawę energooszczędności obiektu. Takie audyty przeprowadza się zarówno jeśli chodzi o budownictwo mieszkalne, jak i przedsiębiorstwa oraz obiekty użyteczności publicznej. Wykonywanie audytów raz na cztery lata pozwala stwierdzić, czy dany budynek nadal spełnia obecne normy (które są regularnie aktualizowane) krajowe i europejskie, czy może warto przeprowadzić modernizację w jakimś zakresie.

Warto pamiętać, że po wykonaniu audytu należy jego wyniki zgłosić do odpowiedniego krajowego urzędu, ponieważ w innym wypadku może to grozić karą finansową w wysokości do maksymalnie 5% rocznego przychodu. Wykonywanie audytów efektywności energetycznej jest więc bardzo ważne. To obowiązek każdego właściciela budynku.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://www.ekoprodet.pl/
Dodano: 2018-12-08
Telefon: 61 874-06-81
Miejscowość: Poznań
Adres: Os. Rusa 45
Kod pocztowy: 61-245

Źródła:
https://www.ekoprodet.pl/Autor: Amelia Bąk


Podobne Firmy

FivE-biuro
- Poznań
Kaskada Hotel&Restauracja
- Poznań
POLITECHNIKA POZNAŃSKA
- Poznań