Ziobrowski Tax & LawJak likwidować spółkę akcyjną?


Przedsiębiorca, bez względu na status prawny jego firmy, odpowiada prawnie, cywilnie oraz moralnie za wszelkiego rodzaju zmiany w prowadzonym przez siebie biznesie. Odpowiedzialność ta rozkłada się, jeśli ciałem zarządczym są dwie lub więcej osób. W przypadku, gdy podjęta zostaje decyzja o zamknięciu przedsiębiorstwa lub ogłoszenie jego upadłości, właściciel / właściciele muszą spełnić określone obowiązki, które szczegółowo w ustawach nakreślił polski prawodawca. 

Działalność firmy, podobnie jak kwestie związane z jej rozwiązaniem, reguluje prawo. Jeżeli przedsiębiorca nie jest świadomy zadań, jakie niesie ze sobą likwidacja spółki akcyjnej, komandytowej czy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, musi skorzystać z odpowiedniej pomocy prawnika. Warto w tym celu wybrać realizatora specjalizującego się w obsłudze prawnej firm. Dzięki temu ma się pewność, że żaden istotny szczegół nie zostanie zaniedbany, a cała procedura likwidacyjna przebiegnie szybko i sprawnie. 

Wielu przedsiębiorców, aby nie stracić kontroli nad przebiegiem wydarzeń oraz by po prostu przekonać się, jak wygląda sam proces zamknięcia, stara się pozostawać z prawnikiem w bliskim kontakcie, na bieżąco omawiając z nim kolejne, konieczne do podjęcia kroki. Często stosowanym rozwiązaniem jest podział obowiązków, dzięki któremu współpraca jest bardziej efektywna, gdyż przedstawiciel kancelarii prawnej nie zawsze jest zdolny oraz władny do przeprowadzenia wszystkich czynności. Wtedy część zadań przejmuje przedsiębiorca, wykonując je samodzielnie lub desygnując do tego swoich podwładnych. 

Wsparcie prawnika przy likwidacji firmy to także usługi doradcze. Warto pamiętać, że po zakończeniu działalności danego przedsiębiorstwa jego były właściciel / właściciele nadal dysponują określonym majątkiem w postaci środków na kontach bankowych, lokatach czy też w naturze (jeśli powodem likwidacji nie była upadłość). Doskonałym pomysłem byłoby ponowne zainwestowanie aktywów w nowy biznes lub też ich upłynnienie. Klientom z Warszawy pomocną dłoń w powyższym zakresie mogą zaproponować pracownicy kancelarii prawnej, która ogłasza się na stronie internetowej jztl.pl. Korzystając z usług profesjonalnego doradcy, można w krótkim czasie ponownie rozpocząć działalność na rynku i czerpać z niej satysfakcjonujące korzyści materialne oraz wizerunkowe.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://jztl.pl/
Dodano: 2021-10-12
Telefon: 601813339
Miejscowość: Warszawa
Adres: Plac Grzybowski 10
Kod pocztowy: 00-104

Źródła:
https://jztl.pl/likwidacja-spolki-akcyjnej/Podobne Firmy

TanieMilitaria.pl
- Warszawa
Przedwczesny wytrysk ranking
- Warszawa
Feromarket
- Warszawa