M.GlassProjectPojemniki farmaceutyczne


W branży farmaceutycznej, oprócz zegarmistrzowskiej precyzji służącej do odmierzania komponentów zgodnie z ustaloną recepturą, olbrzymią rolę odgrywa sterylność. Cecha ta dotyczy całego szeregu czynności oraz elementów związanych z procesem produkcyjnym. Odnosi się ją zarówno do metod produkcji, odpowiedniego zabezpieczenia osób obsługujących linię produkcyjną oraz pozostałe etapy logistyki i transportu, które mogą mieć wpływ na jakość końcowego wyrobu, jak i opakowań, w które dany produkt zostanie wydozowany.

Obecnie do pakowania leków i różnego rodzaju suplementów stosuje się pojemniki powstałe ze szkła lub tworzywa sztucznego. Oba te rozwiązania dają wymierne korzyści. Są proste w uzyskaniu, można je łatwo formować, a koszt ich wytworzenia jest relatywnie niski. Zarówno szkło, jak i plastik łatwo podlegają procesowi dezynfekcji przed napełnieniem, dzięki temu po dozowaniu produktu nie jest on narażony na oddziaływanie baterii czy innych drobnoustrojów, które mogłyby wpłynąćć na jego właściwości czy jakość. 

Z dwóch podanych wyżej przykładów materiałów opcją bardziej przyjazną środowisku są pojemniki farmaceutyczne wykonane ze szkła. Po zużyciu ich zawartości klient może oddać takie naczynie do ponownego przetworzenia. Nie generuje to takiego obciążenia dla przyrody, jak opakowania z tworzywa sztucznego, które może rozkładać się i zanieczyszczać glebę oraz wodę nawet przez kilkaset lat.

Zapotrzebowanie na wpasowujące się w bardzo popularny obecnie nurt ekologii, szklane opakowania na leki dostrzegli pracownicy firmy  M.GlassProject. Obecnie rezultatem ich starań jest cała gama rodzajów opakowań wykonanych z wysokiej jakości szkła, które świetnie sprawdzają się w przemyśle farmaceutycznym jako zamiennik plastików. Wspomniane przedsiębiorstwo zachęca również do zakupu odpowiednich nakrętek, które również są dostępne w przygotowanej ofercie. 

Co warto podkreślić, produkowane przez powyższego realizatora butelki można stosować jako opakowanie do leków o różnym stopniu płynności. Świetnie zabezpieczą również medykamenty w formie stałej rozdrobnionej, na przykład tabletek.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://www.mglassproject.pl/
Dodano: 2021-06-27
Telefon: +48607380627
Miejscowość: Raszyn
Adres: Tenisowa 5
Kod pocztowy: 05-090

Źródła:
https://www.mglassproject.pl/


Podobne Firmy

TanieMilitaria.pl
- Warszawa
Przedwczesny wytrysk ranking
- Warszawa
Feromarket
- Warszawa