BHP-FORNIRE s.c.Szkolenia z zakresu bhp


Prawo pracy jasno nakreśla obowiązki pracodawcy w zakresie bezpieczeństwa i higieny zatrudnienia dla pracowników, bez względu na to, na jakich stanowiskach świadczą pracę. Wymóg zapewnienia odpowiednich warunków do realizacji zadań wyszczególnionych w zakresie czynności jest priorytetem zarówno w biurze, jak i na terenie hali produkcyjnej.

Najczęściej stosowaną opcją przez pracodawców, aby wywiązać się z powyższych obowiązków, jest zorganizowanie i przeprowadzenie odpowiedniego szkolenia z zakresu BHP. To krótka, ale jednocześnie bogata w wartościową wiedzę forma, która pozwala na przedstawienie pracownikowi potencjalnych zagrożeń, jakie mogą (choć wcale nie muszą) wystąpić w miejscu świadczenia pracy. 

Ustawodawca nakazał, by każdy pracownik przynajmniej raz na 5 lat uczestniczył w tego typu szkoleniu. Jego tematyka jest zazwyczaj dopasowana do profilu działalności danej firmy, bądź też do konkretnej grupy zawodowej. Dzięki temu prowadzący jest w stanie ukierunkować przekazywane treści w taki sposób, by odnosiły się do realnych sytuacji, które mogą zaistnieć i stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia lub życia.

Choć jest to ustawowy obowiązek oraz kwestia związana z polepszeniem bezpieczeństwa w czasie pracy, to właściciele firm niechętnie odnoszą się do tematyki szkoleń. Jest to spowodowane faktem oddelegowania pracownika na czas szkolenia (co zazwyczaj równa się jednemu lub większości dnia roboczego), a tym samym powoduje przestoje w pracy. Trudno jest też zmobilizować pracowników do zjawienia się na szkolenie w dzień wolny. 

Rozwiązaniem są kursy BHP organizowane online. Realizatorem, który świadczy tego typu usługi, jest firma ogłaszająca się pod linkiem kursbhp.com. Prowadzi szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy poprzez platformę e-learningową, która pozwala na udział w spotkaniu, korzystając z domowego komputera stacjonarnego, laptopa, tabletu bądź nawet telefonu z dostępem do internetu. Taka forma uczestnictwa jest wygodna dla pracowników, którzy nie muszą dojeżdżać do sali wykładowej oraz mogą odbyć szkolenie w domowych, komfortowych warunkach.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://kursbhp.com/
Dodano: 2021-06-20
Telefon: +48 698 521 590
Miejscowość: Oświęcim
Adres: Zagrodowa 67
Kod pocztowy: 32-600

Źródła:
https://kursbhp.com/Podobne Firmy

prace.edu.pl
- Kraków
Serwis Urządzeń Chłodniczych Kraków
- Wieliczka/Kraków
King Parking Balice
- Cholerzyn