Ośrodek Szkolenia Ratowniczego w GdyniZintegrowany kurs bezpieczeństwa • Ośrodek Szkolenia Ratowniczego w Gdyni


STCW jest konwencją koncentrującą się na bezpieczeństwie osób przebywających na łodziach lub innych jednostkach pływających, a jej przepisy obowiązują nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Nie każdy wie, że posiadanie certyfikatów potwierdzających odbyte szkolenia to niezbędny wymóg do tego, by móc podjąć pracę na statkach morskich. W przeciwnym razie osoby wykonujące taki zawód muszą liczyć się z dotkliwymi karami.

Omawiane kursy dają szansę ubiegania się o wydanie książeczki żeglarskiej oraz dokumentów, na które składają się świadectwa:

  • młodszego marynarza i pokładowego,
  • kucharza okrętowego,
  • rybaka morskiego.

W praktyce oznacza to, że kursy STCW są kierowane do każdej osoby przebywającej na statku w celach zarobkowych. Ich program obejmuje aspekty związane z bezpieczeństwem pracy na morzu. Zajęcia składają się z części teoretycznej występującej w formie wykładów oraz praktycznej dającej możliwość przetestowania nabytej wcześniej wiedzy. Profesjonalne kursy spełniają wymogi Międzynarodowej Organizacji Morza. Po ich zakończeniu uczestnicy otrzymują dokumenty potwierdzające uczestnictwo w zajęciach, dzięki którym mogą ubiegać się o pracę na statkach komercyjnych.

Firmą organizującą takie zajęcia jest Ośrodek Szkolenia Ratowniczego w Gdyni, który współpracuje wyłącznie z najlepszymi specjalistami mającymi wiedzę na temat obowiązujących przepisów. Zintegrowany kurs bezpieczeństwa, jaki oferują, obejmuje szereg zagadnień, na które składają się przede wszystkim indywidualne techniki ratunkowe, ochrona przeciwpożarowa czy elementarne zasady związane z udzielaniem pierwszej pomocy medycznej.

Świadectwa rozdawane uczestnikom są ważne przez pięć lat, a po upływie tego czasu należy na nowo odświeżyć swoją wiedzę. Kursanci powinni zaopatrzyć się w ręczniki, klapki, stroje kąpielowe oraz obuwie na wymianę. Podczas zajęć poznają zarówno zespołowe, jak i indywidualne środki ratunkowe oraz uczą się, w jaki sposób rozpoznawać zagrożenie pożarowe. Ćwiczą też gaszenie pożarów i poznają zasady postępowania w razie zawału serca, złamań lub zatrzymania krążenia.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: http://osrgdynia.pl
Dodano: 2021-06-14
Telefon: 11 958 685
Miejscowość: Gdynia
Adres: Skwer Kościuszki 13
Kod pocztowy: 81-370

Źródła:
http://osrgdynia.pl/Podobne Firmy

Malborska Fundacja Rozwoju Regionalnego
- Malbork
Tapestry
- Gdańsk
Stomatolog Tomasz Dzwonkowski
- Tczew