Pascal Prefabrykaty Sp. z o.o.Ściany oporowe


Mury oporowe są stosowane w branży budowlanej i znajdują zastosowanie w terenach publicznych oraz na prywatnych działkach. Są to konstrukcje, których celem jest utrzymanie w stanie statycznym materiałów sypkich. Innymi słowy, podpierają one naziomy i chronią przed niekontrolowanym obsuwaniem się terenu. Tworzą je architekci mający niezbędne uprawnienia, którzy uwzględniają docelową przestrzeń, w jakiej się znajdą. Konstrukcje te wymagają pozwolenia na budowę, a podczas ich tworzenia należy uwzględnić między innymi kąt tarcia gruntu o ścianę i ciężar objętościowy.

Specjaliści produkują ściany oporowe różniące się od siebie materiałem. Do najpopularniejszych zalicza się modele żelbetowe dzielone na masywne i lekkie, które są dostępne w formie gotowych komponentów w przedsiębiorstwie Pascal Prefabrykaty. Jest to godna zaufania firma oferująca jedynie sprawdzone produkty znajdujące zastosowanie w branży budowlanej. W jej katalogu udostępniono ściany ze zbrojonego gruntu oraz ścianki murowane wytwarzane z cegieł, nieco rzadziej z kamieni. Ze względu na dużą wagę odznaczają się stabilnością i niepodatnością na przewracanie.

Na rynku dostępne są konstrukcje lekkie, masywne i półmasywne. Pierwsze z nich zawdzięczają swoją stateczność przede wszystkim ciężarowi gruntu. W grupie tej znajdują się ścianki płytowe wyposażone w elementy kotwiące, płytowo-kątowe i płytowo-żebrowe. Drugie natomiast przejmują parcie gruntu i mają kształt prostokątny lub trapezowy. Na ostatni rodzaj ścianek składają się modele z jednym lub kilkoma wspornikami oraz z odciążającymi płytami.

Oferowane konstrukcje są na tyle uniwersalne, że sprawdzają się jako:

  • zabezpieczenie skarp nasypów i ścian jednorodzinnych domów,
  • podpory wykorzystywane podczas tworzenia rabat kwiatowych,
  • przyczółki mostowe,
  • podparcie wjazdów do tuneli oraz nasypów kolejowych.

Mury oporowe są więc niezbędne wszędzie tam, gdzie spotykane są duże wzniesienia. Przydają się one także podczas budowy schodów prowadzących do piwnic, gdyż zmniejszają ryzyko parcia gruntu.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://pascalprefabrykaty.pl
Dodano: 2021-04-25
Telefon: 957488600
Miejscowość: Międzychód
Adres: Bolesława Chrobrego 20b
Kod pocztowy: 64-400

Źródła:
https://pascalprefabrykaty.pl/mury-i-sciany-oporowe/Autor: Amelia Bąk


Podobne Firmy

FivE-biuro
- Poznań
Kaskada Hotel&Restauracja
- Poznań
POLITECHNIKA POZNAŃSKA
- Poznań